Blog

Liečba proti celulitíde

Boj s pomarančovou kôrou si vyžaduje viacsmernú akciu. Základom je vyvážená anticelulitídna strava a fyzická aktivita. Celé ošetrenie proti celulitíde by malo byť doplnené aj vhodnou kozmetikou. Tie, ktoré podporujú proces obnovy buniek, spevňujú a pružia pokožku a zároveň prispievajú k peknému vzhľadu nášho tela.

Kozmetika a masáže

Anticelulitídna kozmetika bude oveľa účinnejšia, keď jej aplikácii predchádzame masážou, čím pomôžeme účinným látkam preniknúť hlboko do pokožky. Vďaka nemu zlepšíme cirkuláciu, odstránime toxíny a čiastočne zmiernime celulitídu. Samotná masáž je dobrá tým, že masírujete telo krúživými pohybmi zdola nahor (celulitída ju neznáša s prvkami „miesenia“)


Čo by mala obsahovať kozmetika proti celulitíde?

Kozmetika bojujúca s pomarančovou kôrou by mala obsahovať zložky, ktoré zvlhčujú, vyhladzujú pokožku a stimulujú proces lipolýzy (zmenšujú hrúbku tukového tkaniva).
Preto by prípravky proti celulitíde mali obsahovať:
Kofeín
Zabraňuje hromadeniu tukového tkaniva a stimuluje bunky k spaľovaniu tukov. Kofeín má tiež čistiaci účinok - pomáha odvádzať z tela toxíny a nepotrebné tekutiny. Jeho pôsobenie robí pokožku pevnejšou a napnutou.
Výťažky z rastlín
Ich hlavnou úlohou je ovplyvňovať stav krvných ciev, to znamená zvyšovať ich pružnosť, znižovať priepustnosť, stimulovať mikrocirkuláciu.
Retinol
Ovplyvňuje proces spaľovania tukov, zlepšuje krvný obeh, stimuluje syntézu kolagénu, vyhladzuje pokožku. Účinne redukuje plytké vrásky a zahusťuje pokožku - čo znižuje viditeľnosť celulitídy.
Ovocné kyseliny (jablko, extrakt z grapefruitu, ananásový extrakt)
V boji proti celulitíde sa ovocné kyseliny používajú ako stimulátory mikrocirkulácie, dodávajú pokožke pružnosť. Vďaka ovocným kyselinám sa pokožka stáva silnejšou, znižuje priepustnosť buniek, zlepšuje mikrocirkuláciu, čo zase prispieva k efektívnejšiemu odstraňovaniu toxínov.

V našom obchode budú dostupné výrobky série Bylinná kozmetická diéta vytvorená s ohľadom pre ženy, ktoré chcú pomocou sily a účinnosti prírodných zložiek obnoviť pevnosť a pružnosť pokožky. Jedná sa predovšetkým o intenzívne ošetrenie formujúce a zoštíhľujúce telo, ktoré zaisťuje správnu hydratáciu a výživu pokožky.

Korana Sp.J.

Diéta Kozmetika bojujúca proti pomarančovej kôre, stimuluje spaľovanie tukov

Propolis

Propolis sa stáva čoraz cennejšou ingredienciou v kozmetickom priemysle po celom svete. A to z dobrého dôvodu! Má veľa skvelých vlastností, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku v dobrom stave.

V prvom rade začnime tým, čo je propolis?
Propolis je látka podobná živici. Vyrábajú ho včely a používa sa hlavne na vyplnenie menších medzier a otvorov. Včely zbierajú stromovú šťavu a kombinujú ju s včelím voskom, aby vytvorili propolis, ktorý potom včelári zoškrabujú z úľových debničiek. Propolis obsahuje takmer 300 organických zlúčenín s liečivými a výživovými vlastnosťami. Je to úžasná prísada s mnohými hodnotnými vlastnosťami, ktorá sa okrem iného používa pri výrobe kozmetiky pre mastnú a aknóznu pleť.

Aké sú vlastnosti propolisu?
1. Je antibakteriálny, protiplesňový a antivírusový. Propolis je známy svojou schopnosťou bojovať proti mnohým silným baktériám. Výskum ukazuje, že propolis je tak účinný proti rôznym mikróbom preto, lebo je veľmi bohatý na flavonoidy!
2. Riadi prácu mazových žliaz znížením nadprodukcie mazu.
3. Vyhladzuje a zjemňuje pokožku a robí pokožku pružnou.
4.
Dôkladne zvlhčuje. Dokonale sa vstrebáva do pokožky bez zanechania mastnej vrstvy.
5.
Chráni pred voľnými radikálmi. Propolis dodáva pokožke množstvo antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom zodpovedným za poškodenie a starnutie pokožky.

Ako funguje propolis proti akné?
Propolis ponúka široké spektrum účinkov v prípade akné. Predchádza a redukuje problémy spojené s jeho vývojom. Bakteriálne akné je spôsobené baktériami Propionibacterium acnes, ktoré sa vyvíjajú v póroch kože, v blízkosti mazových žliaz. Tento typ baktérií môže vyvolať imunitnú reakciu a spôsobiť zápal, začervenanie a viditeľné pustuly. Pretože propolis má antiseptické vlastnosti, táto zložka aktívne bojuje proti tejto baktérii. Navyše pokožka so sklonom k ​​akné môže fungovať lepšie, keď je dobre hydratovaná, inak sa lézie akné zhoršujú. Napokon je tu otázka nadmerne aktívnych mazových žliaz, ktoré sú tiež vinníkmi akné. Propolis reguluje vylučovanie kožného mazu na hladinu vhodnú pre zdravú pokožku, čo má veľký význam v súvislosti s tvorbou čiernych bodiek a pustúl.

Preto, ak bojujete s problémom mastnej pokožky a pupienkov, dôrazne vám odporúčame vyskúšať našu radu propolisu, kde nájdete program kompletnej starostlivosti.

Korana, Sp.J.

Propolisová kozmetika Kozmetika s obsahom propolisu, antibakteriálna, masť, mydlá, koncentráty

Kozmetické vlastnosti mandľového mlieka

Mandľový olej v kozmetickom priemysle je jedným z oceňovaných produktov vďaka svojim vlastnostiam a dostupnosti. Veľmi často sa používa ako základový olej v kozmetike.

Sladký mandľový olej sa najčastejšie nachádza v krémoch, maslách a telových mliekach. Môže sa tiež použiť ako nezávislá kozmetika na starostlivosť o celé telo a dokonca aj o vlasy.

Vzácny mandľový olej
Je známy svojim vysokým obsahom vitamínov: A, B1, B2, B6, D a E. Každý z nich prispieva k starostlivosti o krásu. Mandľový olej je veľmi dobré zmäkčovadlo - zvlhčujúca látka, ktorá zvlhčuje a vyhladzuje pokožku.

Okrem zvlhčovania pokožku dobre vyživuje a chráni ju pred vráskami. Často sa tiež používa na rôzne druhy podráždenia a chorôb (napr. Psoriáza alebo ekzém).

Aplikácia a pôsobenie
Koža. Vďaka svojmu bohatému zloženiu živín, ako sú bielkoviny, minerály, vitamíny, sa úspešne používa v pleťových krémoch a telových mliekach. Kozmetika na báze mandľového oleja je špeciálne určená pre suchú a citlivú. Robia pokožku veľmi elastickou, sú užitočné počas tehotenstva ako opatrenie proti striám.

Vlasy. Mandľový olej je vynikajúcim výživným ošetrením pre suché a poškodené vlasy. Môže ich hlboko zvlhčiť, dodať im žiarivosť a vitalitu. Na dosiahnutie požadovaných účinkov by sa mal mandľový olej natrieť na vlasy a po hodine ich opláchnuť šampónom.

Ruky. Používa sa na starostlivosť o pokožku rúk, dokonale ju mastí, vyživuje a zjemňuje. Reguluje lipidovú a vodnú rovnováhu pokožky a aktivuje proces obnovy buniek. Regeneruje a dokonale zvlhčuje suchú a popraskanú pokožku.

Korana Sp.J.