ENCYKLOPÉDIA

Čo znamenajú všetky skratky našej prírodnej včelej kozmetiky ? 

A

Allantonín

Urýchľuje obnovu a hojenie poškodenej epidermy. Vykazuje silné upokojujúce, upokojujúce a zvlhčovacie vlastnosti. Znižuje pálenie a začervenanie pokožky, ktorá je citlivá na škodlivé vonkajšie faktory.


B

Betaín

Obnovuje hydratáciu, má protizápalové vlastnosti. Ako súčasť šampónov uľahčuje rozčesávanie a zabraňuje statickým účinkom vo vlasoch.


D

Sladké drievko

Má silné upokojujúce a antialergické vlastnosti. Upokojuje zápaly, podráždenie, svrbenie pokožky a má protizápalové vlastnosti. Má antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové vlastnosti. Znižuje začervenanie pokožky a posilňuje cievy.


E


Extrakt z citrónu

Bohaté na vitamín C a rutina. Vitamín C stimuluje syntézu kolagénu v pokožke, zlepšuje jej pružnosť a redukuje jemné povrchové vrásky. Rutina v ňom obsiahnutá utesňuje cievy


Extrakt z grapefruitu

Vďaka prítomnosti prírodného vitamínu C má relaxačný a tonizujúci účinok na pokožku, posilňuje cievy.


Extrakt z ovocia figy

Je bohatý na širokú škálu vitamínov a minerálov a má silné zvlhčovacie a zmäkčovacie vlastnosti.

Extrakt z hroznových jadier

Bohatý na polyfenoly, chráni pokožku pred voľnými radikálmi a účinkami vystavenia UV žiareniu. Okrem toho má protizápalové vlastnosti a uľahčuje regeneráciu poškodenej pokožky. Odporúča sa na starostlivosť o zrelú a kuperóznu pleť.


Extrakt z koreňa sladkého drievka

Je bohatý na zlúčeniny zvané flavonoidy, má antioxidačné, protizápalové a ochranné vlastnosti proti UV žiareniu.


Extrakt z lotosového kvetu

Používa sa v kozmetike, má protizápalové, osviežujúce a relaxačné vlastnosti. Zabraňuje zadržiavaniu vody v pokožke, čím je hladká.


Extrakt z ovocia stromu tara

Zabraňuje nadmernej strate vody z epidermy; silne zvlhčuje, obnovuje lesk a pružnosť pokožky.K

Kolagén

Zvlhčuje, zvyšuje napätie pokožky, zabraňuje jej ochabovaniu, upokojuje účinky nadmerného vystavenia pokožky UV žiareniu.


M

Včelí med

Produkt pochádzajúci z úľa. Pokožku vyživuje a regeneruje. Vyhladzuje a rozjasňuje ju. Okrem toho upokojuje podráždenie, tlmí hyperkeratózu epidermy a zabraňuje zafarbeniu.

Bambucké maslo

Zvlhčuje a premasťuje pokožku, chráni ju pred vysušením, oneskoruje proces starnutia a tvorbu vrások. Normalizuje keratózu epidermis a dodáva pokožke zdravý vzhľad. Je to prírodný opaľovací krém s faktorom 3-4. 


Mandľové mlieko

Vďaka vysokému obsahu cukrov, bielkovín a voľných aminokyselín (hlavne prolínu, histidínu, alanínu) zvlhčuje, zjemňuje a vyhladzuje pokožku, redukuje jej drsnosť. Tiež vyživuje a regeneruje.


Pšeničné mlieko

Bohatý na vitamín E, sacharidy a minerály. Široko používaný v kozmetike - hlboko zvlhčuje pokožku a predchádza vzniku vrások.


Močovina

V kozmetike pôsobí pri koncentrácii nižšej ako 10% ako zvlhčujúca a zmäkčujúca zložka. V koncentrácii nad 10% exfoliuje. Reguluje epidermálnu keratózu, zvyšuje priepustnosť stratum corneum, čím uľahčuje prienik aktívnych zložiek do hlbších vrstiev kože.O

Arašidový olej

Vyživuje pokožku, pôsobí zjemňujúco, zvlhčujúco a protizápalovo. Užitočné pri kožných chorobách, ako je psoriáza a ekzémy. Obsahuje viac ako 20% kyseliny linolovej, kyseliny olejovej, kyseliny palmitovej, vitamínov E a vitamínov skupiny B a minerálov.

Avokádový olej

Výživný a upokojujúci kompresný krém, bohatý na skupinu vitamínov B, vitamín A, omega-9 a omega-6 mastné kyseliny. Odporúča sa na starostlivosť o suchú, poškodenú a šupinatú pokožku.


Anatto olej

Získaný zo semien Bixa Orellana, zjemňuje pokožku a vysoký obsah karotenoidov poskytuje priaznivé antioxidačné vlastnosti.


Hroznový olej

Je bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín. Po nanesení na pokožku sa dokonale vstrebáva. Pomáha brzdiť proces starnutia, regeneruje a vyživuje ho.


Mandľový olej

Bohatý na bielkoviny, minerálne soli, nenasýtené mastné kyseliny. Vďaka týmto látkam olej zvlhčuje, spevňuje pokožku, upokojuje podráždenie a oneskoruje proces starnutia. Dobre sa vstrebáva a nezanecháva na tele mastný film.


Olivový olej

Odporúča sa pre starostlivosť o zrelú pleť - napína, vyhladzuje, tonizuje a redukuje jemné vrásky. Je mimoriadne bohatým zdrojom antioxidantov, hlavne polyfenolov a nasýtených mastných kyselín. Je bohatým zdrojom antioxidantov, ktorých prítomnosť dodáva pokožke mladosť, vitalitu a ochranu.P

Pantenol

Upokojuje podráždenia, zápaly pokožky, podporuje hojenie a regeneráciu poškodenej pokožky, má silný zvlhčovací účinok.


Propolis

Bohatý na organické kyseliny, flavonoidy, vitamíny, enzýmy. Je účinný pri liečbe väčšiny zápalových a hnisavých stavov pokožky. Regeneruje poškodenú pokožku a zabraňuje jej nadmernému masteniu.V

Včelí vosk

V kozmetike hrá dôležitú úlohu vďaka svojim vysoko výživným látkam. Pôsobí zvlhčujúco a ochranne. Robí pokožku pružnejšou, mäkšou a zabraňuje strate vody. Ak sa pridáva do krémov a pleťových vôd, uľahčuje sa im rozotieranie a zanecháva na pokožke ochranný film.


Vitamín A

Nazýva sa vitamín mladosti, základná zložka oboch tvorovVitamín E

Má protizápalové vlastnosti, podporuje hojenie a regeneráciu poškodenej epidermy a spomaľuje proces starnutia pokožky. Zlepšuje lipidovú bariéru epidermy, ktorá vekom slabne, vďaka čomu je pokožka lepšie zvlhčená a pružnejšia.


Voda z damašskej ruže

Aplikuje sa zvonka na pokožku a má liečivý, upokojujúci, zvlhčujúci a antiseptický účinok.


Výťažok z listov olivovníka

V kozmetike sa tento extrakt široko používa pri starostlivosti o pokožku poškodenú UV žiarením. Stimuluje a regeneruje spojivové tkanivo. Obsahuje silné antioxidanty, ktoré prirodzene chránia pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov